Uygulanan Teknikler

Proje Açıklaması

Uygulanan Teknikler

Hayatımızda karşımıza çıkan birçok problemi, bertaraf etme sistemlerimiz çalıştığı sürece yenebiliyoruz. Ancak, zaman zaman önümüze gelen psikolojik problemler yâda gündelik sorunları aşmakta zorlanabiliyoruz. Bu süreçte, çevremizdekilerle anlaşmazlıklar yaşayabiliyor ve var olan sorunlarımızı istemeden daha da büyütebiliyoruz. Aile, okul, ilişki gibi birçok konuda yaşadığımız problemleri çözemiyorsak profesyonel uzmanlardan yardım almamız gerektiğini de daima bilmemiz gerekiyor. Çünkü, içinde bulunduğumuz durum sebebiyle kendimize karşı tarafsız bakamaz ve dolayısı ile yapıcı bir şekilde problemleri çözemeyiz. Bunun için her iki tarafı da tarafsız dinleyen ve mutlaka çözüm odaklı öneriler sunan psikologlara yâda psikiyatristlere ihtiyacımız var. Ankara Cinsel terapist ve bilişsel davranışçı terapisti olarak hizmet verdiğim kliniğimde Teknoloji Bağımlılığı, Okul başarısızlığı, Ergen Danışmanlığı ve Aile Danışmanlığı gibi birçok konuda danışmanlık ve terapi hizmeti veriyorum. Tüm bu hizmetlerimde ise bilişsel davranışçı terapi, EMDR terapi, çözüm odaklı terapi ve hipnoz yöntemlerinden faydalanıyorum. Kliniğimde uygulanan tekniklere bu yazıda daha fazla yer verip danışmanlık yaptığım hizmetler üstünden anlatıyor olacağım.

Ankara Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı hizmeti verdiğim kliniğimde boşanma, aldatma ve velayet gibi en çok anlaşmazlık yaşanan konuları ele alıyorum. Aile birliğinin devam etmesi açısından daima çözüm yollarını danışanlarıma sunuyor ancak evlilik bağı kalmayan danışanlarıma ise boşanma sürecinde ne yapmaları gerektiğini izah ediyorum. Aldatılma sonrası yaşanan psikolojik durumlar, aile içi para konusu, akraba mobbingleri gibi birçok konuda da “ Ankara Aile Danışmanı” olarak da sizlere hizmet veriyorum.

Aile birliği içerisinde yaşanan tüm anlaşmazlıklar içinse Aile, EMDR ve çözüm odaklı terapilerden zaman zaman faydalanıyorum.

Ankara Ergen Danışmanlığı

Çocukluktan yetişkinliğe geçiş aşamasına verilen isim olan ergenlik süreci bazı bireyler ve aileleri için sancılı olabiliyor. Çocuğun bir birey olduğunu fark etmesi ve kendi özgürlüklerini edinmek istemesi ailelerde çatışmalara yol açabiliyor. Otoriter davranan aile çocukta baskı kurarak çocuğun bu taleplerini sindirebileceğini düşünse de tam tersi çocuğu daha da çözülmeyen bir psikolojiye sürükleyebiliyor. Ergenlikte yaşanan aile çatışmaları, özgüven eksikliği, okul başarısızlığı, depresyon gibi birçok konuya dâhil olan “Ergen Danışmanlığı” hizmeti verirken Aile terapilerinden de faydalanıyorum. Çözüm odaklı terapilerin de çoğu zaman işe yaradığını belirtmekte de fayda var.

Ankara Teknoloji Bağımlılığı

Teknoloji hayatımıza girdi gireli birçok konuda bizleri olumsuz yönde etkilediği yadsınamaz bir gerçek. Çocuklarda okul başarısızlığı yetişkinlikler de ise kariyer ve meslek kayıplarına yol açabilen teknoloji bağımlılığı konusu oldukça ciddi bir konu. Hayatın akışını bozan teknoloji bağımlılığından kurtulmak ise oldukça kolay. PSK. Aysun Devran olarak ben Ankara’daki ofisimde Teknoloji bağımlılığı konusunda çözüm odaklı terapiler, hipnoz ve bilişsel davranışçı terapilerden faydalanıyorum.

Çift Danışmanlığı

Boşanan, evlenen yâda nişanlanan çiftler, evlilik birliğini kurmak adına attıkları adımda, önlerine çıkan bir takım problemler sebebiyle destek almaya karar verebiliyor. Bu problemlere örnek vermek gerekirse, nişanda alınacak çeyizlerden nerede oturulacağına kadar birçok konu sayılabilir. Çift danışmanlığı yani aynı zamanda ilişki danışmanlığında çiftlerin ilişkilerindeki problemleri ortaya koymak ve yine kendilerinin uğraşları sonucunda çözüme ulaşmak hedefleniyor. Terapist ise hiçbir tarafı yargılamadan sadece dinler ve çözüme yönlendirmek için yollar açar. Ankara Çift Danışmanlığı hizmeti verdiğim danışanlarıma ise bilişsel davranışçı terapileri ve aile terapilerini uyguluyorum.

Ankara Kaygı Bozuklukları Uzmanı PSK. Aysun Devran Olarak Hipnoz Tedavisini Öneriyorum

Kaygı bozuklukları hayatın hemen hemen her döneminde karşımıza gelebilen ve önlenmesi gereken psikolojik rahatsızlıklar listesinde yer alıyor. Kaygının kendisi değil şiddeti tedaviyi gerektiriyor. Bu nedenle, kaygı bozukluklarının bireylerin yaşamını negatif yönde etkilememesi ve bununla baş edebilmesi için hipnoz tedavisinin bireye katkısı büyük.

Hipnoz olan danışan kaygılarının sebeplerini yakından öğrenir ve hipnoz uygulayıcısının yönlendirmesi sayesinde kaygılarını kontrol etmeyi öğrenir. Hipnoz tedavisinin yanı sıra kaygı bozukluklarında bilişsel davranışçı ve EMDR terapilerinden de faydalanmak mümkün.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi